ארגון חתונה הוא סביר להניח האירוע הגדול ביותר שתארגנו בחייכם הפרטיים. ארגון אירוע שכזה עולה כמעט על כל ארגון אירוע אחר שתארגנו במהלך חייכם, בוודאי אם מדובר במסיבות יום הולדת או מסיבות אחרות שתארגנו לעצמכם, בריתות ובר מצווה לילדים ואירועים אחרים. זו הסיבה שצריך להגיע מוכנים לשלב בו מתכוננים לאירוע ומכינים אותו.

מי שמכיר מעט את עולם החתונות יודע, שנכתבו על התחום אלפי מאמרים שמנסים לתת טיפים כיצד לארגן את החתונה וכיצד לחסוך בעלויות השונות שיש באירוע. לשם כך אף יצרו מחשבון חתונות, מחשבון אשר כפי שנראה בהמשך, יש בו שימוש נרחב בעת ההכנות לאירוע. בסופו של דבר עלינו לזכור שמלבד האירוע, אחריו יש חיי נישואים ורצוי להתחיל אותם ברגל ימין גם מבחינה כלכלית וגם מבחינות אחרות.

אנחנו במאמר זה נציג בפניכם מספר טיפים לחתונה, כשבסיס שלהם יעמוד הרעיון כיצד לארגן תונה ולצאת מזה בחיים מבחינה כלכלית. לשם כך נסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מחשבון חתונה.

3 טיפים לארגון וחשיבה נכונה על החתונה שלכם

הטיפ הראשון,  אל תעשו אירוע שלא מתאים לאופי שלכם. זה הטיפ הבסיסי והחשוב ביותר. אל תעשו אירוע גרנדיוזי רק בגלל שההורים שלכם רוצים או בגלל שהחברים מצפים. ככל שהאירוע יתאים לאופי שלכם, כך תיהנו ממנו יותר. זה היום שלכם בסופו של דבר.  זה נכון גם בשביל שתוכלו להתאים את אופי האירוע ליכולות הכלכליות שלכם, לשם כך בדיוק נדרש השימוש במחשבון חתונה. כאן אנחנו מגיעים לטיפ השני השלנו.

הטיפ השני, אל תקפצו מעל הפופיק מבחינה כלכלית, תשתמשו במחשבון חתונה. מה זה אומר לא לקפוץ מעל הפופיק, תלכו על בטוח. אל תסמכו על זה שהאורחים יתנו לכם צ'קים בשווי עלות החתונה ואל תוציאו כסף מהחסכונות שלכם. תשקיעו רק מה שאתם יכולים, כמובן שאפשר להיעזר בהורים אך מומלץ שהכל ייעשה בשיקול דעת.

השימוש במחשבון חתונה הוא מאוד פשוט. מדובר במחשבון אינטרנטי מפורט בו אתם מציינים את כל הפרטים אודות ההוצאות הכספיות על החתונה. מהיכן לקוח הכסף, כמה כסף אתם מתכוונים להוציא, כמה עולה כל ספק, כמה אורחים אמורים להגיע, מה העלויות של החתונה ושל האירועים הנלווים (מסיבת אירוסין, חינה, שבת חתן, מסיבות רווקים ורווקות, ירח דבש) אחרי שתחשבו את העלויות של הכל כולל כל מה שעולה לכם מבחינת ספקים וכדומה, תוכלו לדעת כמה כסף תצטרכו להשקיע. אז תוכלו להתחיל לראות מהיכן ניתן לקצץ וכמה. זה יעזור לכם לדעת בדיוק מה המצב שלכם. חשוב להשתמש במחשבון בצורה מדויקת ואמינה.

טיפ שלישי ואחרון שנציג בפניכם הוא בכל עת תזכרו שמדובר באירוע גדול אך חד פעמי, אחריו מתחילים החיים האמיתיים. אתם צריכים להתחיל את חיי הנישואים ביחד במצב כלכלי טוב. לכן אל תמהרו לבזבז את כל הכסף שלכם על החתונה, אחרת זה עלול להשפיע בצורה שלילית על חיי הנישואין שלכם.