אירועים שמחים תמיד קשורים בצורה זו או אחרת למוסיקה. עוד מימים ימימה, כאשר עוד לא היו בידי האדם כל הטכנולוגיות המודרניות, היו אנשים מתאספים ויוצרים משהו מאוד דומה למוזיקה, אפילו כשעוד לא היו כלי נגינה, באמצעות הקשות ותיפופים שונים. בשורש העניין – לא הרבה דברים השתנו. אנשים עדיין משתמשים במוזיקה כאמצעי ליצירת חגיגה.

אחת הדרכים הפופולאריות כיום להפוך אירוע להצלחה – זה הזמנת קריוקי. כולם אוהבים לשיר יחד עם הזמר האהוב עליהם והקריוקי (המצאה יפנית, אם תהיתם) זו הדרך האולטימטיבית לעשות את זה ובגדול. באמצעות מיקרופונים איכותיים שיכולים גם לעזור לתקן קצת זיופים ולעבות את הקול של המבצע, ועל הכתוביות הרצות שמזכירות את מילות השיר, גם אדם הכי רחוק מתחום הזמר יכול להנעים את זמנם של הקרובים והיקרים לו שאיתם הוא חוגג מאורע שמח כלשהו.

מה מאפיין מפעיל קריוקי טוב?

אך על מנת שערב קריוקי יעבור בהצלחה יתרה, חשוב מאוד למצוא את המפעיל האיכותי שינהל את הערב באופן יעיל, ידובב וילהיב את האנשים כשצריך ויהווה את הדבק בין המוזיקה למבצעים.

מפעיל קריוקי זה לא התחום הבולט ביותר בתחום האירועים. בדרך כלל הדגש הינו על די ג'יי לחתונה וכו'. אך בפועל, יש אחריות הרבה יותר כבדה על מפעיל קריוקי, משום שלמרות שכל הערב מתבסס על להיטים אהובים, אין את הקולות המקצועיים והמלהיבים של הזמרים הידועים והצלחת הערב תלויה לגמרי בקהל – ובמידה שבה המפעיל ילהיב אותם ויגרום להם לעודד את השרים, ישמור על כך שתמיד יהיה מישהו שמוכן ורוצה לעלות לשיר, ולמנוע מצבים נעימים כשהקהל לו מתייחס בצורה אוהדת לאדם השר מסיבה זו או אחרת.

מפעיל קריוקי צריך לדעת לומר את הדבר הנכון בזמן הנכון, להשחיל בדיחה טובה פה ושם כדי לשמור על האנרגיות החיוביות, ובאופן כללי – תמיד להיות מוכן לכל מצב. מכל זה ניתן להסיק שעל מנת להיות מפעיל קריוקי איכותי נדרש המון ניסיון ואולי אף יותר ניסיון מדי ג'יי רגיל.

כיצד מוצאים מפעיל איכותי?

כאשר מחפשים מפעיל קריוקי, חשוב לשים לב שהוא באמת מומחה בתחום ספציפי זה, ולא רק די ג'יי (כי ידוע שיש המון כאלה בארץ, ולא כולם מנוסים או איכותיים מספיק). הדרך הטובה ביותר להיווכח שמדובר באדם המתאים זה לבקש להגיש לצפות בו מעביר ערב קריוקי לפני שתחליטו לקחת אותו כמנחה הערב שלכם. בנוסף, גם סרטונים מדגימים ביוטיוב יעשו את העבודה ויראו לכם האם לאדם יש כימיה עם הקהל והאם הוא יוכל להלהיב גם אתכם.

"כוכב המוסיקה" זה הפיתרון האיכותי והמקצועי ביותר עבור כל אירוע – כולל ערבי קריוקי.